• Roboproject

• Nowa galeria Roboproject została dodana do albumu fotograficznego

25 stycznia uczniowie klas 1a, 2, 4a uczestniczyli w warsztatach Roboproject w Bydgoszczy, podczas których zaprojektowali, wykonali i uruchomili własne robotu. Dodatkową atrakcją było wspólne budowanie z klocków Lego. To był bardzo miło i kreatywnie spędzony czas. (PS)

• Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy...

• Nowa galeria Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy... została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 23 stycznia tłumnie zawitali do naszej szkoły Dziadkowie i Babcie uczniów klasy 1a i 1b na zaproszenie swych wnucząt. Podczas przygotowanych uroczystości uczniowie zaprezentowali się w wierszach i piosenkach. Dziękowali swym Dziadkom za miłość, opiekę, wspólny czas, prezenty i życzyli im dłuuuuugich lat życia w zdrowiu i radości. Na koniec obdarowali Ich własnoręcznie wykonanymi prezentami i przy ciastku i herbatce spędzili wspólnie czas.

"...no a gdyby ich nie było - dzieciom smutno by się żyło

kto by bajki opowiadał, kto by mądre rady dawał...?

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom,

życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień

i  dużo radości.

(PS)

• Babcia i Dziadek z wizytą w klasie 2

• Nowa galeria Babcia i Dziadek z wizytą w klasie 2 została dodana do albumu fotograficznego

22 stycznia 2024 odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali dzieci z klasy 2a  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta, nagradzając gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek a dzieci obdarowały dziadków upominkami.

Małgorzata Lemieszka

• Na szkle malowane

• Nowa galeria Na szkle malowane została dodana do albumu fotograficznego

15.01.2024r. uczniowie  klasy drugiej uczestniczyli w warsztatach, na których  zapoznali się z techniką malowania farbami witrażowymi na szkle. Stworzyli  swoje unikalne i niepowtarzalne wazoniki. Proces tworzenia dostarczył dzieciom mnóstwo radości.  Wykonane prace będą upominkami dla babci i dziadka z okazji zbliżającego się ich święta.

• KONKURS PLASTYCZNY PT. ,,ZAPOBIEGAMY POŻAROM"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Zapobiegamy pożarom" corocznie organizowanym z inicjatywy Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem szczebla gminnego był Zarząd Oddziału GminnegoZOSP RP w Dobrczu.

Miło nam poinformować, iż w II grupie (szkoły podstawowe kl. I-III)
            I miejsce zajął Szymon Goliński (kl. 1b)
            II miejsce - Martyna Dudzińska (kl.1b)
            III miejsce – Szymon Rosiński (kl. 1a).

Natomiast w III grupie (szkoły podstawowe kl. IV-VIII)
            II miejsce zajęła Amelia Zdrada (kl.VII).

Wyróżnione prace z każdej kategorii wiekowej wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy!

• Konkurs plastyczny pt. "Kartka bożonarodzeniowa"

• Nowa galeria Konkurs plastyczny pt. "Kartka bożonarodzeniowa" została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Kartka bożonarodzeniowa" corocznie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury
            w Dobrczu.
            Miło nam poinformować, iż w kategorii II – od 7 do 9 lat
            I miejsce zajęła Martyna Dudzińska z kl. Ib
            II miejsce - Szymon Rosiński z kl. 1a

a wyróżnienia otrzymali: Agata Grabiszewska (kl. 1b) i Maciej Górski (kl.1b).

Dodatkowo nagrodę specjalną Wójta gminy Dobrcz zdobył Bartłomiej Górski
            z kl. IVb
            . To jego kartka została w tym roku OFICJALNĄ KARTKĄ ŚWIĄTECZNĄ GMINY DOBRCZ w 2023r. Powędrowała z najlepszymi życzeniami do wielu instytucji w całym kraju. Serdeczne gratulujemy!