• Dzień rodziny

• Nowa galeria Dzień rodziny została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Rodziny

12.06.2023r., uczniowie klasy 1a  ze Szkoły Podstawowej  w Wudzynie wraz ze swoimi rodzinami miło spędzili czas w stadninie koni w Starym Jasińcu.

Dzieci przygotowały dla swoich bliskich występ artystyczny, za który zostali nagrodzeni  gromkimi brawami. Rodzice zorganizowali dla swoich pociech wiele atrakcji. Wśród zajęć przygotowanych dla dzieci nie zabrakło baniek mydlanych,               a dla odważnych była możliwość  skorzystania z przejażdżki na kucyku. Dzieciom również wielką frajdę sprawiła zjeżdżalna, gdzie zabaw nie było końca. Dla zgłodniałych przygotowane były przepyszne kiełbaski z ogniska . Wszyscy, którzy tego dnia przyszli, byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Atrakcje zorganizowane tego dnia dla dzieci i rodziców pokazały nam zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry pomysł na integrację rodziny.

mgr  Małgorzata Lemieszka

mgr Anita Karbowska

• Dzień dziecka

• Nowa galeria Dzień dziecka została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 01.06.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Dziecka. Zaplanowaliśmy dla naszych uczniów moc wrażeń oraz wiele konkurów z nagrodami. Najmłodsze grupy wybrały się wraz ze swoimi opiekunami do Sali Zabaw Piocobelo, gdzie do dyspozycji mieli między innymi ścianki wspinaczkowe, małpie gaje, zjeżdżalnie, trampoliny, baseny wypełnione gąbkami i piłeczkami, karuzele, tory przeszkód, oraz zabawy z animatorami. Klasy 1-3 odwiedziły Bydgoskie Multikino, gdzie obejrzeli film pt:,, Mario”. Klasa VI postanowiła rowerami odbyć wycieczkę rowerową do Stadniny Koni w Starym Jasińcu i skorzystać z nauki jazdy konnej oraz spędzić wspólnie czas przy ognisku. Klasy IV, V, VII, VIII wzięły udział w grze terenowej ulicami Wudzyna. Zadaniem uczestników było odczytać mapę i przedostać się do zaznaczonych na niej punktów. Na trasie czekały na nich zagadki i tory przeszkód, które musieli pokonać, aby ukończyć zadanie. W drugiej części obchodów z okazji Dnia Dziecka nauczyciele przygotowali dla uczniów potyczki sportowe oraz mecz piłki nożnej. Najlepsi oraz wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Dla wszystkich przygotowane były słodkie przekąski oraz ognisko. Towarzyszyli nam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wudzynie, którzy rozpalili ognisko ora czuwali nad bezpieczeństwem uczniów podczas imprezy. Dzień Dziecka wspófinansowany był z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomani na lata 2023-2026.

Katarzyna Martin

• Rozstrzygnięcie konkursu ,,UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ"

• W naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dla klas IV – VIII  ,,UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ,,.

Prace konkursowe były bardzo kreatywne, każda praca piękna,  oryginalna.

Komisja konkursowa uhonorowała:

MIEJSCE I    - Barbara B. kl. IV,

MIEJSCE II  - Kacper K.  kl. V,

Malkolm H. kl. V,

Sebastian R. kl. V

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.

Organizatorzy:  Monika Prusak, Magdalena Sass - Horbal