• Konkurs plastyczny "Wiosenne kwiaty"

• Nowa galeria Konkurs plastyczny "Wiosenne kwiaty" została dodana do albumu fotograficznego

Konkurs plastyczny w przedszkolu w Stronnie

Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w konkursie pod hasłem „ Wiosenne kwiaty”. Kolorowe prace wykonane różnymi technikami przedstawiały: krokusy, kaczeńce, tulipany i inne zwiastuny wiosny. Za trud włożony w wykonanie pięknych prac autorzy nagrodzenie zostali gromkimi brawami, a także dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Miejsce:

• Warsztaty wielkanocne

• Nowa galeria Warsztaty wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

Warsztaty Wielkanocne

Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej                 im. por. Wacława Tarnowskiego w Wudzynie, 24.03.2022r. wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Kozielcu.

Uczestnicy spotkania zostali przywitani przez Wesołego Kurczaka, który porwał swoich gości do wesołej zabawy przy muzyce.

Na początku dzieci miały okazję by spotkać i karmić marchewką: kozę Melę, królika Filipa, owieczkę Milutką i bardzo przyjazną lamę. Wiele radości sprawiły malutkie pisklaki                           i kaczuszki.

Podczas spotkania dzieci poznały tradycje i obrzędy związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Zobaczyły przykładowy koszyk wielkanocny i wykonały własnoręcznie Palmy Wielkanoce. Po zajęciach dzieci z apetytem zjadły kiełbasę z ogniska.

To był pozytywnie  wyczerpujący czas i pewnie jeszcze tam wrócimy.

• Piłka Ręczna

• Nowa galeria Piłka Ręczna została dodana do albumu fotograficznego

Turniej w piłce ręcznej

• Kolejowe ABC

• Nowa galeria Kolejowe ABC została dodana do albumu fotograficznego

„Kampania Kolejowe ABC”

Dnia 18.03.2022r. dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. por. Wacława Tarnowskiego w Wudzynie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na dworcach, peronach, w pociągach i na przejazdach kolejowo-drogowych.

Podczas zajęć organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego z Warszawy  wykorzystywane były pomoce dydaktyczne, takie jak aplikacja interaktywna czy mobilne miasteczko kolejowe. Dzieci zdobyły wiedzę na temat prawidłowego przekraczania przejazdów kolejowych, bezpiecznego zachowania w pobliżu torów, w pociągu, na dworcu               i peronie. Poznały również znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi, dowiadują się, gdzie można kupić bilet na pociąg i do kogo należy zgłosić się w przypadku zaobserwowania niebezpiecznej sytuacji podczas podróży. Po interesujących zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety bezpiecznego podróżnika zawierające książki edukacyjne, zestawy odblasków oraz maskotki, bohatera projektu – nosorożca Rogatka.

mgr  Małgorzata Lemieszka