• Rejestracja wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Ruszyła elektroniczna rejestracja wolontariuszy Wielkiej Orkiestry

Świątecznej Pomocy. Kolejny, już 32. finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia

2024 roku. Cel 32. Finału WOŚP brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla

dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

Aby zostać wolontariuszem, trzeba zarejestrować się online, poprzez

stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. Osoby poniżej 18. roku życia również

mogą zostać wolontariuszami – formularz mogą wypełnić za nich rodzice

lub opiekunowie prawni.

Wybieramy Sztab #5804 WOŚP Dobrcz z siedzibą w Gminnym Ośrodku Kultury w

Dobrczu.

Pamiętajcie, że zdjęcia wolontariuszy do identyfikatorów powinny być

„urzędowe”, takie, jak do legitymacji. Wgranie poprawnych zdjęć znacząco

przyspieszy cały proces rejestracji wolontariuszy w BSS i przygotowanie

identyfikatorów! Zdjęcia muszą być w formacie .JPG i nie mogą być

mniejsze niż 800×600 pikseli.

Rejestracja wolontariuszy trwa do 2 stycznia 2024 r.

W razie problemów, prosimy o telefon do GOK Dobrcz 52 364 80 36.

Link do strony rejestracji wolontariuszy

Informacje dla wolontariuszy na stronie WOŚP

• Kolejny rok z Onko-Mikołajem

• Nowa galeria Kolejny rok z Onko-Mikołajem została dodana do albumu fotograficznego

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji "Onko-Mikołaj", której organizatorem jest Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom.

Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów i ich rodziców zebraliśmy mnóstwo prezentów, którymi zostaną obdarowani Mali Pacjenci między innymi ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary, które z całą pewnością sprawią dzieciom mnóstwo radości                i pozwolą im choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

(Koordynatorkami akcji były: V. Bobak, A. Golińska, B. Domańska, K. Michniewska, E. Spychalska)

Klaudia Michniewska

• PASOWANIE UCZNIÓW KLAS 1 NA ,,WESOŁYCH ŚWIETLICZAKÓW"

• Nowa galeria PASOWANIE UCZNIÓW KLASY 1 NA ,,WESOŁYCH ŚWIETLICZAKÓW" została dodana do albumu fotograficznego

W listopadzie 2023r. w świetlicy w Szkole Podstawowej w Wudzynie odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klas 1 na ,,wesołych świetliczaków".
                Dzieci w świat świetlicowej braci zostały wprowadzone przez starszych kolegów Olafa i Malkolma oraz koleżankę Basię. Dowiedziały się, jak powinny dbać o przybory i materiały świetlicowe oraz, jak zachowywać się podczas zajęć. Pierwszoklasiści musieli też rozwiązać krótki test ze znajomości naszej szkoły oraz oraz rozpoznać baśniowych bohaterów.
            Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami, więc mogli zostać pasowani. Po głośnym złożeniu przyrzeczenia zaczynającym się od słów: ,,Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym, uśmiechniętym i koleżeńskim..." nastąpił akt pasowania.

W dowód przyjęcia do świetlicowej gromady nauczycielki świetlicy Agnieszka Golińska, Magdalena Sass-Horbal, Monika Prusak i Karolina Piecuch wręczyły każdemu dziecku dyplom, kolorową kredkę i słodki upominek.

• Pasowanie Pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej w Wudzynie

• Nowa galeria Pasowanie Pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej w Wudzynie została dodana do albumu fotograficznego

Tradycyjnie w listopadzie uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki.

Na początku zostali zaproszeni do biblioteki, gdzie mogli zapoznać się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek. Potem udali się na spotkanie podczas którego w świat książek wprowadzili ich starsi koledzy z klasy III przebrani za bajkowe postacie. Najpierw pierwszoklasiści musieli rozpoznać baśniowych bohaterów. Obejrzeli też krótką inscenizację. Potem wysłuchali próśb „Królowych Książek”, które pasowały ich na czytelników. Dzieci uroczyście ślubowały, że będą szanować wszystkie książki, nie tylko te z biblioteki.

Na pamiątkę tej uroczystości pierwszaki otrzymały legitymacje czytelnika, zakładki do książek i dyplomy.
            Bożena Domańska, Agnieszka Golińska