• TWP gminny

• Nowa galeria TWP gminny została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 11.04.2022r.  Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotnicznych Strazy Pożarnych w Dobrczu, Ochotnicza Straż Pożarna  w Wudzynie i Szkola Podstawowa w Wudzynie zorganizowały gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".W świetlicy szkolnej w Wudzynie zebrali się reprezentanci poszczególnych szkół z terenu naszej gminy oraz zaproszeni goście. Pod czujnym okiem druhów strażaków, Wójta Gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha, przewodniczącej Rady Gminy Dobrcz Moniki Kuberskiej oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wudzynie Dariusza Deręgowskiego uczniowie rozwiązywali testy.Największą wiedzą wykazali się:

W kategorii wiekowej kl. I-IV SP:

I miejsce: Franciszek Skarbiński (Borówno)

II miejsce: Książek Kornelia (Kotomierz)

III miejsce: Tymoteusz Baranowski (Wudzyn)

W kategorii wiekowej kl. V-VIII SP:

I miejsce: Zuzanna Haraszkiewicz (Strzelce Górne)

II miejsce: Jakub Kabatt (Kotomierz)

III miejsce: Bartosz Trawiński (Wudzyn)

W kategorii wiekowej: szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce: Mikołaj Garstecki (ZSAE w Karolewie)

II miejsce: Alicja Siuda ((ZSAE w Karolewie)

III miejsce: Jakub Baumgart (ZSAE w Karolewie)

Uczniowie Ci otrzymali pamiątkowe dyplomy i awansowali do etapu powiatowego, który odbedzie się w Dąbrowie Chełmińskiej.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę za uczestnictwo oraz ciepły posiłek, napój i drożdżówkę. Serdecznie dziękujemy firmie "Trojan J.K. Piekarnia" za ufundowanie drożdżówek.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom posiadanej wiedzy, która już dzisiaj wpływa na poprawę bezpieczeństwa nie tylko w naszej gminie.

• Moje sportowe marzenie

• Nowa galeria Moje sportowe marzenie została dodana do albumu fotograficznego

Konkurs "Moje sportowe marzenie "

W szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas 1 - 3 przez nauczycielki wychowania fizycznego, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniemUczniowie wykonali bardzo staranne i ciekawe prace, przez co Jurry miało trudny wybór dlatego w każdej klasie wyłoniono podium. Każdy uczeń biorący udział otrzymał  nagrodę pocieszenia.Oficjalne wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród odbyło się w obecnosci Pana dyrektora.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom

• Dzień Sportu

• Nowa galeria Dzień Sportu została dodana do albumu fotograficznego

Jesteśmy aktywni, czyli DZIEŃ SPORTU w naszym przedszkolu

Tego dnia dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego obchodziły Dzień Sportu. Zajęcia poprowadziła p. Karolina Majewska nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Wudzynie Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Na koniec zmagań sportowych dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy dla każdej z grup przedszkolnych.

• Warsztaty Wielkanocne

• Nowa galeria Warsztaty Wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

Kreatywne warsztaty wielkanocne

Na początku kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Wudzynie uczniowie klas I-II, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Warsztaty prowadzone były pod opieką pań: Bożeny Domańskiej, Agnieszki Golińskiej i Violetty Bobak. Uczniowie wykonali piękne ozdoby wielkanocne. Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas jednej części, dzieci ozdabiały styropianowe jaja metodą decoupage. Zadanie było bardzo trudne, jednak wszyscy poradzili sobie świetnie i pisanki wyszły piękne. W drugiej części warsztatów dzieci wykonały stroiki wielkanocne ze świeczek w kształcie kur.

• Wiedza pożarnicza - Etap Szkolny

• Nowa galeria Wiedza pożarnicza - Etap Szkolny została dodana do albumu fotograficznego

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ ELIMINACJE SZKOLNE

6 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Wudzynie odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie rozwiązywali testy pod czujnym okiem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wudzynie: dh Włodzimierza Zabłockiego, dh Sławomira Tobolskiego oraz dh Roberta Jaszkowskiego.

Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej kl. I-IV zajął Cezary z kl. 4, drugie Adam (kl.3) a trzecie miejsce -Tymoteusz (kl.3).

Natomiast w kategorii kl. V-VIII najlepszy okazał się Bartosz (kl.6), drugi był Filip (kl.8a) a trzeci – Jakub (kl.8b). Będą oni reprezentować szkołę w turnieju na szczeblu gminnym.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy a wszyscy uczestnicy - ufundowane przez strażaków słodkie upominki.                                                                                                           Agnieszka Golińska