• Dzień Rodziny w 3A

• Nowa galeria Dzień Rodziny w 3A została dodana do albumu fotograficznego

23.06.2023r., uczniowie klasy 3a  ze Szkoły Podstawowej  w Wudzynie wraz ze swoimi rodzinami cudownie spędzili pierwsze, już wakacyjne popołudnie w Wilczym Gardle. Dzieci przygotowały dla swoich bliskich występ artystyczny oraz upominki  – połączenie zakończenia I etapu edukacji z Dniem Rodziny. Uczniowie dziękowali swoim Rodzicom za ich miłość, wsparcie i troskę. Rodzice zorganizowali dla swoich pociech wiele atrakcji: bańki mydlane, tor przeszkód, karaoke, przeciąganie liny i wiele innych... Całe popołudnie minęło radośnie przy wspólnej zabawie, ognisku. To był wyjątkowy dzień – pełen radości, uśmiechu i zadowolenia. Początek wakacji upłynął w CUDOWNEJ ATMOSFERZE:)

P.Sobiechowski

• Wioska indiańska

• Nowa galeria Wioska indiańska została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 19 czerwca 2023 r. uczniowie klasy II-III wybrali się do Wioski Indiańskiej w Bydgoszczy, gdzie wspólnie miło spędzili czas. Przebywając w tym ciekawym miejscu uczniowie, poznali życie i kulturę Indian. Obejrzeli stroje indiańskie przygotowane na różne okazje np. na polowanie, zabawę, zaślubiny. Mieli okazję zobaczyć ręcznie robioną broń np. tomahawki, łuki, włócznie, toporki, instrumenty muzyczne, surowe skóry oraz posiedzieć w indiańskich namiotach-tipi. Każdy uczeń został pomalowany w indiańskie barwy. Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach indiańskich: strzelali z łuku, polowali na „fretki”, łapali „węże”, wzięli udział w wyścigach na indiańskich nartach oraz w przeciąganiu liny i torze przeszkód. Przy indiańskiej muzyce uczestniczyli w pokazie indiańskiego tańca z obręczami nawiązującego do harmonii  z naturą. Na zakończenie wszyscy wspólnie spotkali się przy ognisku, gdzie już piekły się kiełbaski.

V.Bobak

• Wycieczka do Gdańska

• Nowa galeria Wycieczka do Gdańska została dodana do albumu fotograficznego

15 czerwca 2023r.  uczniowie klas I, IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej im. por. Wacława Tarnowskiego w Wudzynie udali się wraz z opiekunami, na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym przystankiem był Półwysep Westerplatte - symbol wybuchu II wojny światowej. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć wspólnego zdjęcia pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.

Z tego historycznego miejsca  dzieci płynęły statkiem na starówkę  miasta Gdańsk.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta wraz z przewodnikiem, który nie tylko oprowadził po tym miejscu, ale i opowiedział o znajdujących się tam zabytkach.  Wędrówka rozpoczęła się od  Bramy Żuraw, pełniącej także funkcję dźwigu portowego, następnie Katowni z Wieżą Więzienną, a później Złotej Bramy, by tamtędy przejść na ulicę Długą i podziwiać piękne zabudowania oraz słuchać historii niektórych budynków. Uczestnicy wycieczki udali się też do Bazyliki Mariackiej. Jednym z centralnych punktów wycieczek do Gdańska jest fontanna Neptuna i zrobienie sobie przy niej pamiątkowego zdjęcia. Po spacerze po Starym Mieście uczestnicy udali się do centrum handlowego Forum, gdzie był czas na posiłek. Kolejnym miejscem, który sprawił wiele radości był Ośrodek Kultury Morskiej.  Interaktywna wystawa stworzona z myślą o dzieciach i rodzinach pozwala poprzez zabawę poznać m. in.: tajniki sterowania i dowodzenia morską jednostką, przeładunku towarów w porcie, podwodnych podróży batyskafem czy powstawania fal tsunami.

Wycieczka z całą pewnością była udana i na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Małgorzata Lemieszka, Piotr Sobiechowski

• Familiada przyrodnicza

• Nowa galeria Familiada przyrodnicza została dodana do albumu fotograficznego

W czerwcu 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs pt. ,,Familiada Przyrodnicza". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III, którzy zostali wyłonieni podczas pierwszej tury konkursu. Wszystkim laureatom gratulujemy obszernej wiedzy z przyrody.

Organizatorzy konkursu:

Violetta Bobak, Bożena Domańska, Agnieszka Golińska, Ewelina Spychalska.

• Konkurs Matematyczny "Mogę więcej"

• Nowa galeria Konkurs Matematyczny "Mogę więcej" została dodana do albumu fotograficznego

W kwietniu uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Wudzynie zostali laureatami konkursu matematycznego „Mogę Więcej”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Dobrczu.

• I miejsce - Natan Remus  kl. II
            • II miejsce - Franciszek Tomaszewski kl.II
            • Wyróżnienie- Kacper Wielewicki kl. II
            • Wyróżnienie- Barbara Arczyńska z kl .III b

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.