• Superbohaterowie drużyny Fast Heroes w Wudzynie

• Uczniowie klasy 1a i 2 Szkoły Podstawowej im. por. Wacława Tarnowskiego w Wudzynie uczestniczą w niezwykłej,  wielokrotnie nagradzanej kampanii edukacyjnej FAST HEROES, której celem jest nauczenie najmłodszych rozpoznawania najbardziej charakterystycznych objawów udaru mózgu oraz odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia, tj. wybrania numeru alarmowego 112 i wezwania karetki. Podczas pierwszych zajęć uczniowie wcielili się w SUPERBOHATERÓW i dołączyli do międzynarodowej DRUŻYNY FAST HEROES.

M.Lemieszka, P.Sobiechowski

• Pasowanie Pierwszoklasistów

• Nowa galeria Pasowanie Pierwszoklasistów została dodana do albumu fotograficznego

20 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym ważnym dniu  dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. por. Wacława Tarnowskiego w Wudzynie. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Wicedyrektor Szkoły Agnieszkę Russ. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały „być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię szkoły…”, być pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane od wychowawców dyplomy. Uczniowie otrzymali również życzenia i upominki od koleżanek i kolegów z klas 4-tych, a także „słodkie” niespodzianki od swoich rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

P.Sobiechowski