• Turniej tenisa stołowego

• Nowa galeria Turniej tenisa stołowego została dodana do albumu fotograficznego

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO ROZEGRANY!

Dnia 17.05.2022 r w Naszej szkole odbył się Turniej tenisa stołowego

dla kategorii VII – VIII. W tegorocznej odsłonie turnieju wzięło udział  12 chłopców,  mecze były rozgrywane na 3 stołach w 3 grupach. Zawody zostały rozegrane  systemem „każdy z każdym”.Fundatorem nagród była Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.Zawody rozgrywane były zgodnie z zasadami i regulaminem, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała organizatorka zawodów Karolina Majewska.

W zaciętej rywalizacji I miejsce zdobył Brajan Partyka, II miejsce należało do Łukasza Przybylskiego oboje uczniów z klasy VII b, natomiast  III miejsce wywalczył Filip Goliński uczeń klasy równoległej.Wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

• Ekologiczna zabawka

• Nowa galeria Ekologiczna zabawka została dodana do albumu fotograficznego

Konkurs plastyczny w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym w Stronnie pt

„Ekologiczna zabawka"

W dniu 24.04.2022r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień za udział w konkursie pt. „ Ekologiczna zabawka ”

I miejsce Szymon Rosiński i Izabela Marszałek

II miejsce Marceli Górski i Frenciszek Gibas

III miejsce Kornelia Wojciechowska i Borys Byrszel

Wszystkimi uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Teatr bajeczny

• Nowa galeria Teatr bajeczny została dodana do albumu fotograficznego

Spektakl pt.„ Szewczyk Dratewka”.

06. maja 2022 r. Punkt i Oddział Przedszkolny w Stronnie gościł Teatr Bajeczny z Bydgoszczy, który zaprezentował spektakl pt. „Szewczyk Dratewka".

Ciekawa sceneria spektaklu, niezwykła ekspresja werbalna artystów oraz piękna muzyka sprawiły, że teatrzyk wszystkim bardzo się podobał. Przedstawienie ,, Szewczyk Dratewka” uświadomiło przedszkolakom, jak ważne jest pomaganie innym.

Dziękujemy za wspaniały występ i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

• Z wizytą w sadzie

• Nowa galeria Z wizytą w sadzie została dodana do albumu fotograficznego

Przedszkolaki z wizytą w sadzie

13 maja 2022 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego w Stronnie udały się na wycieczkę do sadu. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad poznanie wyglądu drzew owocowych rosnących w sadzie oraz integracja grupy.

W sadzie powitał nas Pan Paweł, który oprowadził nas i opowiedział kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych i większych drzewek. Wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami.

Następnie dzieci miały okazję do brania udziału w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

• OSP Wudzyn

• Nowa galeria OSP Wudzyn została dodana do albumu fotograficznego

Lokalni bohaterowie – OSP Wudzyn

Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolny odwiedzili strażacy. Dzieci chętnie zapoznały się ze sprzętem używanym w straży, przymierzyły ubranie specjalne oraz same mogły spróbować ugasić wirtualny pożar używając tzw. szybkiego natarcia. Cieszymy się że mogliśmy gościć tak ważne osoby dla naszego zdrowia i życia.

• Spotkanie ze strażakiem

• Nowa galeria Spotkanie ze strażakiem została dodana do albumu fotograficznego

Spotkanie ze strażakiem

6 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Wudzynie gościliśmy strażaka z  Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy aspiranta Michała Górskiego, prywatnie mieszkańca Wudzyna oraz tatę jednego z naszych uczniów.

Pan aspirant Michał Górski jest bohaterem, który bez żadnego  zabezpieczenia uratował matkę z dziećmi z zadymionego przez pożar mieszkania. Za ten szlachetny czyn został odznaczony „Krzyżem Zasługi za Dzielność”. Jest to odznaczenie państwowe, przyznawane „za odwagę i czyny z narażeniem życia lub zdrowia w obronie życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli”.

Na spotkaniu aspirant Michał Górski opowiedział uczniom na czym polega codzienna praca strażaka. Zaprezentował strój i wyposażenie, w którym strażacy wyruszają na akcję ratunkową oraz przedstawił podział obowiązków strażaków podczas akcji. Uczniowie poznali szczegóły przebiegu procesu rekrutacyjnego wstąpienia w szeregi Straży Pożarnej. Pan aspirant udzielał odpowiedzi na pytania uczniów. Na koniec uczniowie pochwalili się znajomością numerów alarmowych oraz mogli przymierzyć kurtkę i kask strażaka.