• Mądra szkoła czyta dzieciom

• Czytające przedszkole

Dzieci z punktu przedszkolnego  w listopadzie przystąpiły do akcji pt. „ Mądra szkoła czyta dzieciom”- czytające przedszkole.

„Mądra szkoła czyta dzieciom” to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, tym razem adresowana do szkół. Jej celem jest zachęcenie dyrekcji szkół i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności do programu zajęć.   W ramach tej kampanii wprowadzono na stałe codzienne czytanie dzieciom przez nauczyciela przez co najmniej 20 minut dziennie.

Czytaniu  towarzyszą zajęcia inspirowane lekturą – rozmowy i zabawy językowe, zabawy  ruchowe i muzyczne, zajęcia plastyczne, przygotowywanie przedstawień i dekoracji do nich itp.

W ramach kampanii  Czytające przedszkole będziemy  zapraszać  do czytania gości - rodziców, dziadków, seniorów, przedstawicieli ciekawych zawodów itd. , aby czytali dzieciom, opowiadali o swoich pasjach i pracy. Podniesie to rangę czytania, wprowadzi element dodatkowej atrakcji, poszerzy wiedzę dzieci i ich otwartość na innych ludzi, zachęci rodziców do czytania w domach i przekaże sygnał społeczeństwu, że czytanie dzieciom jest ważne.

Lider kampanii: Iwona Wojciechowska

Nocne czytanie w bibliotece

Dzieci z punktu przedszkolnego  w listopadzie przyłączyły się do społecznej kampanii  „Mądra szkoła czyta dzieciom" -czytające przedszkole.

Wpisując się w to wartościowe przedsięwzięcie nasze  przedszkole , aby było tajemniczo i ciekawie, przełamując tradycyjną formę, zorganizowała  w porozumieniu ze szkolną biblioteką Nocne czytanie.  W każdą środę,  gdy zapadnie zmrok przedszkolaki udają  się do biblioteki , gdzie poznają ciekawe przygody nowych bohaterów.

I.W.