• Przygoda z wiedzą - projekt zakończony

•                                                                                                 PROJEKT ZAKOŃCZONY

Projekt  „Przygoda z wiedzą”, realizowany jest przez Powiat Bydgoski ramach poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu, od października bieżącego roku, w naszej szkole odbywają się następujące zajęcia:

-   PRZYRODA I TURYSTYKA - p. Agnieszka Golińska

-   ZAJĘCIA MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNE - p. Magdalena Bronikowska

-   DORADZTWO I OPIEKA - p. Piotr Sobiechowski

-   SPORT - p. Jacek Grześkowiak

-   DYSLEKSJA/LOGOPEDIA - p. Agnieszka Klarkowska

-    KULTURA I SZTUKA - p.Olga Klewicz (I sem.), p.Piotr Sobiechowski (II semestr)

PRZYRODA I TURYSTYKA

Zajęcia odbywają się głównie w poniedziałki w godzinach od 15:00 do 17:15.

Podczas zajęć zrealizowano dwie wycieczki – do Ogrodu Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku oraz do Muzeum Piśmiennictwa    i Drukarstwa w Grębocinie.

Uczestnicy zajęć wykonanali także planszę gry w formie wycieczki po Polsce w oparciu o informacje zaczerpnięte ze strony internetowej oraz o własne wiadomości.

DORADZTWO I OPIEKA

Zajęcia przeznaczone dla uczniów klas III - VI, odbywają się w poniedziałki w godz. 13.00 - 13.55 oraz w czwartki w godz. 13.00 - 14.30. Są to zajęcia dla uczniów wykazujących problemy w nauce. Uczestnicy tych zajęć uzyskują pomoc w pogłębieniu i uporządkowaniu swojej wiedzy oraz w uzupełnieniu i usystematyzowaniu wiadomości i umiejętności zdobywanych    na zajęciach      z języka polskiego i matematyki a sprawiających im trudności.

DYSLEKSJA/LOGOPEDIA

Podczas zajęć odbywają się ćwiczenia angażujęce funkcje słuchowo - wzrokowe, ćwiczenia w rozróżnianiu słów o podobnym brzmieniu, ćwiczenia w słuchowym rozróżnianiu wyrazów. Podczas zajęć uczniowie ćwiczą pisanie z pamięci oraz utrwalają pisownię wyrazów z u, ó, ż, rz, ch, h, ą, ę itp.