Strona główna
GRUDNIOWY KONKURS RECYTATORSKI
GRUDNIOWY KONKURS RECYTATORSKI
29 grudnia w Zespole Szkół w Wudzynie odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej pt. „Zima”.
Oto zwycięzcy:
I MIEJSCE: BARBARA TOMASZEWSKA KL. 1B
II MIEJSCE: MICHALINA GRUGEL KL. 3
III MIEJSCE: KRYSTIAN GRUGEL KL. 1B
IV MIEJSCE: WIKTOR KAMINSKI KL. 2
„Świąteczny Miś”
Tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.
Z tej okazji ogłoszony został konkurs plastyczny, jednocześnie nawiązujący do tego święta, jak
i do zbliżającego się Bożego Narodzenia.OTO WYNIKI KONKURSU
„Świąteczny Miś”KLASY 1-3 SP I KL.”0”
Pasowanie na "Wesołego Świetlika”
W świetlicy w Zespole Szkół w Wudzynie odbyło się Pasowanie uczniów klas 1 na ’’Wesołych Świetlików’’. Podczas uroczystości dzieci dowiedziały się, jak powinny dbać o gry i przybory świetlicowe oraz jak trzeba się zachowywać podczas zajęć.
Musiały także przejść próbę wiedzy która polegała na prawidłowym rozwiązaniu zagadek. Wszyscy
z powodzeniem przeszli próbę i złożyli uroczyste przyrzeczenie ’’wesołego świetlika’’.
SPOTKANIE Z ŻANDARMERIĄ
Dzieci z klas 0-3 Szkoły Podstawowej spotkały się z żołnierzami Oddziału Żandarmerii Wojskowej z Bydgoszczy.
Goście przypomnieli uczniom, jak powinni się zachowywać w sytuacjach trudnych i nieoczekiwanych. Pokazali też i pozwolili przymierzyć część używanego przez nich sprzętu, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem dzieci. Wszyscy obejrzeli film edukacyjny pt." Bezpieczna droga z radami Spongeboba". Na zakończenie dzieci otrzymały specjalne odblaski na baterie, aby być zawsze widocznymi po zmroku.
Dziękujemy za wizytę!
A. Golińska
WYCIECZKA DO "FABRYKI BOMBEK"
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas I-III SP wybrali się do Bydgoszczy do Zakładu Produkcyjnego "SOPEL" - tzw. "Fabryki bombek". Tam zapoznali się z kolejnymi etapami powstawania tych pięknych ozdób choinkowych. Potem obejrzeli wystawę najciekawszych i najbardziej oryginalnych bombek. Do dom wrócili z uśmiechami na twarzach i bombkami, na których widniały srebrzące się imiona.
A. Golińska
Szopka Bożonarodzeniowa
Uczniowie naszej szkoły: Olga Królikowska (kl. "0"), Julia Królikowska (kl. 2 SP), Filip Golińsk (kl. 1A SP), Łukasz Przybylski (kl. 1B SP) i Hubert Przybylski (kl. 3 SP) zajęli I miejsce (w kategorii: świetlice i inne placówki) w konkursie na szopkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu.
Jasełka
Dnia 16.12.2014r. dzieci uczęszczające do Punktu Przedszkolnego w obecności rodziców i zaproszonych gości przedstawiły jasełka. Przedstawienie zaczęło się o godz. 16:30 przywitaniem przybyłych osób, a następnie zaprezentowaniem przygotowanego przedstawienia bożonarodzeniowego zatytułowanego „ W stajence”. Dzieci 3 i 4 letnie, nie bez przeszkód, przedstawiły wiersze i zaśpiewały przygotowane kolędy i pastorałki. Po zakończeniu przedstawienia zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodyczami od zaproszonych gości. Następnie wraz z rodzicami przygotowały choinkową ozdobę – piękną bombkę.
Kolędnicy
03.01. 2015 r. pięciu uczniów z klasy III Gimnazjum oraz ośmioro uczniów klasy piątej SP brało udział w akcji „Kolędnicy Misyjni”. W tym roku kolędowały dwie grupy, tylko w Wudzynie. Uczniowie kolejny rok włączyli się w akcję. W tym roku zebrano łącznie 530 złotych. Pieniądze zostały przekazane na projekty misyjne realizowane w Indiach w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Każdego roku obdarowywany jest inny kraj . Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za bardzo sympatyczne przyjęcie ,a także za słodycze , którymi „kolędnicy” zostali obdarowani. Podziękowania kierujemy także do Pani A. Golińskiej która razem z uczniami przygotowała drobne upominki od „kolędników” na zajęciach świetlicowych. ( U. I. )
Szkolna Wigilia
Tradycją w naszej szkole jest, że ostatni dzień nauki przed Bożym Narodzeniem spędzamy w świątecznej atmosferze. Każda klasa spotyka się na „Wigilii Klasowej” razem ze swoim wychowawcą . Mamy także „wspólne kolędowanie”, to znaczy każda klasa przygotowuje jedną, a nawet kilka kolęd. Uczniowie klas I-III SP i Oddziałów Przedszkolnych pod kierunkiem wychowawców , natomiast uczniowie klasy IV –VI SP i Gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela muzyki.
Życzenia Świąteczne
Radosnych, spokojnych Świąt Bożego narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie
oraz wielu sukcesów,
realizacji zamierzeń i planów w nadchodzącym Nowym Roku życzą
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie Zespołu Szkół w Wudzynie
MIKOŁAJKI
W wigilię imienin Mikołaja tj. 5. grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Od godziny 9:00 dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz klas I – III czekały na spotkanie z Mikołajem. Uroczystość rozpoczęła się zaśpiewaniem przez 3,4,5 i 6 - latki piosenki i powitaniem przybyłego gościa. Potem zaprezentowane zostały wiersze i kolejne piosenki. Mikołaj w podziękowaniu za piękny występ obdarował dzieci prezentami. Następnie dzieci udały się do klas na słodki poczęstunek i wspólne oglądanie podarunków. W mikołajkach wzięli również udział rodzice dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tak ważnego dnia.
ANDRZEJKI
Dnia 25.11.2024r. w punkcie i oddziale przedszkolnym odbyły się andrzejki. Wróżka wprowadziła zebrane dzieci w tematykę obchodów andrzejek. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Pierwsza z wróżb odpowiadała na pytanie: „ Kim będziesz gdy dorośniesz?”. Dzieci kręcąc butelką odnajdowały obrazek z zawodem, który będą wykonywać w przyszłości. Druga wróżba pozwoliła na odkrycie tego, co czeka dzieci w najbliższym czasie np. niespodzianka, wymarzony prezent od Mikołaja. Kolejna wymagała od dzieci wykonanie konkretnego zadania, następna natomiast udzielała rad na przyszłość zgodnie z wybranym przez dziecko kolorem serduszka.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 13.11.2014r. w grupie 3,4- latków oraz 5,6 – latków odbył się Dzień Pluszowego Misia. Spotkanie zaczęło się od przywitania dzieci i wyjaśnienia celu i sensu spotkania. Następnie dzieci zaprezentowały i przedstawiły swoich pluszowych przyjaciół. Potem wykonały „ Misiowy masaż” zgodnie z instrukcją nauczyciela do słów rymowanki. Dzieci wzięły również udział w „ misiowej wycieczce” przy piosence „ Jadą misie”, tworząc pociąg razem z maskotkami i kolegami z grupy.
Wycieczka do Urzędu Miasta Bydgoszczy
20 października uczniowie klasy II i III SP zostali zaproszeni do Urzędu Miasta w Bydgoszczy. Zostali zapoznani z organizacją pracy tej jednostki i mieli okazję zobaczyć, gdzie obradują bydgoscy radni. Na zakończenie otrzymali również grę planszową oraz puzzle dotyczące Kanału Bydgoskiego i zabytków Bydgoszczy. Wzbogaciły one wyposażenie świetlicy szkolnej.
A. Golińska
B. Domańska
"AGENCJA RYNKU ROLNEGO TO FAJNA SPRAWA, BO SĄ OWOCE I JEST ZABAWA!"
28 października uczniowie klasy IA SP, klasy IB SP oraz klasy II SP uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego. Dzieci dowiedziały się, jakich najwięcej witamin znajduje się w poszczególnych owocach i warzywach oraz mogły posmakować surówki i sałatki owocowej. W podziękowaniu za aktywny udział w zajęciach otrzymały też plany lekcji i pomarańczowe bidony.
Zajęcia odbywały się w ramach programu "Owoce w szkole".
PLANETARIUM NIEBA PÓLNOCNEGO
27 października w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia. Gościliśmy "Planetarium Nieba Północnego". Jest to najstarsze przenośne planetarium w Polsce.
Celem zajęć była popularyzacja nauki, zwłaszcza astronomii oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do zgłębiania tajemnic wszechświata.
Prezentowany program edukacyjny był zróżnicowany tematycznie i dostosowany do poszczególnych grup wiekowych. Obejrzeliśmy bardzo ciekawe seanse pod tytułami: "Statek kosmiczny planeta Ziemia", "Gwiazdy i planety" oraz "Wszechświat wokół nas".
Forma prezentacji (system projektorów i rzutników, przekazy multimedialne, efekty specjalne wizualne i dźwiękowe) oraz jej niezwykłe miejsce (przenośna nadmuchiwana kopuła) okazały się wielką atrakcją dla uczniów. Dzieci chętnie i z uwagą oglądały seanse oraz zadawały pytania dotyczące Wszechświatu na zakończenie pokazu.
A. Golińska
Nowi czytelnicy w Zespole Szkół w Wudzynie
24 października 2014r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wudzynie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki.
Na początku zostali zaproszeni do biblioteki, gdzie zapoznali się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek. W świat książek pierwszaków wprowadzili ich starsi koledzy z III klasy, przebrani za bajkowe postacie. Pierwszoklasiści musieli rozwiązać zagadki związane z treścią popularnych książek dla dzieci oraz rozpoznać baśniowych bohaterów. Obejrzeli też krótką inscenizację. Potem wysłuchali próśb ,,Królowej Książki”, która pasowała ich na czytelników. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki.
XIV Dzień Papieski
12 października 2014 r. z okazji XIV Dnia Papieskiego uczniowie Zespołu Szkól w Wudzynie przedstawili w kościele parafialnym program słowno –muzyczny poświęcony wspomnieniu Karola Wojtyły. Zawierał on fragmenty nauczania Jana Pawła II oraz krótkie wspomnienie Jego Osoby. Program z okazji tej uroczystości przygotowywany jest już od kilku lat .
Wycieczka do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej
Na początku października 2014 roku dzieci z klas I-III wraz opiekunkami: B. Domańską, M. Janczukowicz i A. Golińską uczestniczyły w wycieczce do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Podczas zajęć dowiedziały się, jak rośliny i zwierzęta przygotowują się do zimy oraz obejrzały zgromadzone dary jesieni. Jednak najwięcej radości sprawił im pobyt na świeżym powietrzu i zabawy ruchowe na myślęcińskich górkach!
Apel z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego
W dniu 26 września 2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. 27 września 1939 roku powstała konspiracyjna organizacja polityczno-wojskowa Służba Zwycięstwu Polski, na której czele stanął gen. Michał Karaszewicz –Tokarzewski, 13 listopada 1939r. po jej rozwiązaniu został utworzony Związek Walki Zbrojnej pod dowództwem gen. Kazimierza Sosnkowskiego, a od 30 czerwca 1940r. jego dowódcą został gen. Stefan Grot-Rowecki. W ten sposób powstała jednolita konspiracyjna organizacja wojskowa, która we IX 1940 roku skupiała 40 tys. zaprzysiężonych żołnierzy.14 Lutrgo 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został Przemianowany na Armię Krajową . W 1944 roku działania zbrojnego podziemia spod znaku Armii Krajowej w kroczyły w nową fazę. Miejsce planu powszechnego powstania zajęła akcja militarno- polityczna „Burza”. Ukoronowaniem
Godziny dzwonków
Środa 09.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Tygodniowe menu
- Środa09. 07.
- brak danych
- Czwartek10. 07.
- brak danych