• Psycholog szkolny

Głównymi adresatami działań psychologa szkolnego są uczniowie. Do zadań psychologa należy rozpoznanie zarówno trudności rozwojowych, jak i uzdolnień oraz mocnych stron ucznia, a także wsparcie w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.

Oprócz indywidualnych zajęć o charakterze terapeutycznym, psycholog prowadzi zajęcia grupowe, które mają na celu pomoc w integracji uczniów, w rozwiązywaniu konfliktów i w dążeniu do harmonijnej współpracy pomiędzy dziećmi. Organizowane są spotkania związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu.

Psycholog także wspiera rodziców i nauczycieli w pełnieniu funkcji wychowawczych i budowaniu wzajemnych relacji. Podejmuje działania z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży; jest członkiem społeczności szkolnej.

Zapraszam uczniów w godzinach pracy, a rodziców na konsultację szczególnie podczas dyżuru

w CZWARTKI w godz. 13:20 - 14:20.

Godziny pracy psychologa w roku szkolnym 2022/2023

Poniedziałek      8:00 - 9:30