🚌PRZYJAZD DO SZKOŁY:
26 czerwca wszyscy dojeżdżający uczniowie
przyjeżdżają do szkoły II kursem autobusu
(I kursu nie będzie)
🚌PRZYJAZD DO SZKOŁY:
26 czerwca wszyscy dojeżdżający uczniowie
przyjeżdżają do szkoły II kursem autobusu
(I kursu nie będzie)
Rodzice chcący skorzystać z wakacyjnego dyżuru dla dzieci w Stronnie
w okresie od 13.07.2026r. do 31.07.2026r.
proszeni są o złożenie odpowiedniego wniosku
do 30 czerwca 2026 roku w szkolnym sekretariacie.
wniosek ➡️➡️➡️➡️➡️ Wniosek_o_pobyt_na_dyzurze_letnim_Stronno.docx
Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie
„Mistrz Pierwiastków Chemicznych”
Z radością informujemy, że podczas Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Pierwiastków Chemicznych”, nasi uczniowie odnieśli sukcesy.
Wyniki konkursu:
I miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie,
II miejsce – Jakub Remus (Szkoła Podstawowa w Wudzynie),
III miejsce – Amelia Rogowska (Szkoła Podstawowa w Wudzynie).
Organizatorami konkursu byli mgr Anita Mnichowska ze Szkoły Podstawowej w Wudzynie oraz mgr Ralf Stanek ze Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom,
a szczególnie naszym laureatom, życząc kolejnych sukcesów.
A.Mnichowska
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy drugiej wzięli udział w innowacji pedagogicznej „Z mapą po Polsce”. Podczas zajęć rozwijali kompetencje czytelnicze poprzez czytanie legend związanych z różnymi regionami naszego kraju. Zapoznali się z najważniejszymi zabytkami, wydarzeniami historycznymi oraz ważnymi postaciami z historii Polski. Poznali także symbole narodowe i regionalne, nauczyli się odczytywać legendy map miast oraz praktycznie korzystać z mapy Polski. Podczas omawiania poszczególnych miast uczniowie uczyli się rozróżniać regionalną gwarę, potrawy oraz tradycje związane z danym regionem.
Na zakończenie innowacji odbyła się wycieczka do Bydgoszczy. Dzięki niej uczniowie mieli możliwość zobaczyć na żywo miejsca, które wcześniej podziwiali na zdjęciach i nagraniach. Działania były związane z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.
Violetta Bobak
🌱 MAMY TO! ZOSTAŚMY PRZYJACIÓŁMI NATURY!
🐻🍎Z wielką dumą informujemy, że dzieci z naszego punktu przedszkolnego oficjalnie zakończyły udział w projekcie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” i zdobyły wyjątkowy certyfikat! 🏆📜
Brawo, małe ekoludki! 🌍👏
Gratulujemy !!!
I.Wojciechowska
Dzień upłynął nam pod znakiem sportu, uśmiechu i zdrowego stylu życia!
☀️ Dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego ze Stronna wzięły udział w wyjątkowych warsztatach profilaktyczno-sportowych pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, które odbyły się w Siennie!
🌳🎒To była fantastyczna okazja do integracji naszych grup rówieśniczych oraz dawka super energii! Przedszkolaki miały okazję przekonać się, że dbanie o formę i zdrowe nawyki to przede wszystkim genialna zabawa. 🤩
🧇Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu w Stronnie pachniał słodko, chrupiąco i po prostu pysznie! 😋 Wszystko za sprawą wyjątkowych gości, którzy odwiedzili nasze maluchy.
Nasze progi wybitnie uszczęśliwiły niesamowite Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wudzynianki!
👩🍳❤️Razem z Gospodyniami dzieci zamieniły się w prawdziwych szefów kuchni i wzięły udział w wielkim, wspólnym pieczeniu gofrów!
🧇✨Było mnóstwo radości, nauki i... pysznego testowania! Przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje idealne ciasto, a potem z wielkim zapałem samodzielnie komponowały swoje wymarzone desery. Na gofrach wylądowały:🍓 świeże owoce,🥛 puszysta bita śmietana,🍫 i słodkie sosy!
To były niesamowite warsztaty pełne integracji, uśmiechu i międzypokoleniowej wymiany doświadczeń. Serce rośnie, patrząc na współpracę tak wspaniałych gospodyń z naszymi małymi pomocnikami!
😍📸 Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć, aby zobaczyć te dumne minki i kulinarne dzieła sztuki! 👇
Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW Wudzynianki za poświęcony czas,
serce, cierpliwość i oczywiście za najpyszniejsze gofry na świecie!
Zapraszamy ponownie! 🫶🌷
I. Wojciechowska K. Górska
🎨 W Wąbrzeskim Domu Kultury uroczyście podsumowano wojewódzki konkurs plastyczny
„Mama i tata – bohaterzy domu”.
Z wielką radością przyjęliśmy wyróżnienie Aleksandra Knyby z Oddziału przedszkolnego.
Ogromne gratulacje!!!!🥳
Życzymy dalszych sukcesów♥️♥️♥️
K.Górska
artystyczno-edukacyjnego klasy 7
W środę, 27 maja odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac projektu artystyczno-edukacyjnego klasy 7 "Dzień w moim muzeum".
Wystawa była wydarzeniem szkolnym, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz rodzice uczniów klasy 7.
Uczniowie przygotowali prace malarskie i architektoniczne. Wystawa zgodnie z podstawą programową była podsumowaniem 4-letniej edukacji plastycznej uczniów klasy 7.
Uczniowie przygotowywali prace projektowe przez 3 miesiące, pracowali w wybranych zespołach. Projekt składał się z dwóch zadań do wykonania.
Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie obrazu przedstawiającego fasadę z elewacją autorskiego budynku muzeum, w formie obrazu malarskiego bądź kolażu, czyli technice plastycznej, która polega na łączeniu różnych materiałów na pracy.
Obrazy zostały wykonane na kartce dużego formatu. Uczniowie po wykonaniu zadania malarskiego wklejali różne materiały jak kolorowy papier, a także materiały recyklingowe: tekturę, chrupki pakowe, pianki, a także barwiony ryż i makaron. Technika malarska, którą posługiwali się uczniowie to głównie akryle i tempery łączone z pianką dla uzyskania efektu różnej faktury, czyli chropowatości powierzchni. Podczas wykonywania obrazów malarskich wykorzystano wiele opakowań kleju i farb.
Drugim zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennej kartonowej budowli przedstawiającej wnętrze swojego muzeum. Nazwa projektu artystycznego „Dzień w moim muzeum” miała przedstawiać zarówno zewnętrzny wygląd budowli przedstawiony na obrazie oraz wnętrze budowli w pracy architektonicznej.
Uczniowie przez 3 miesiące pracowali intensywnie, wykazywali się kreatywnością i talentami plastycznymi. Autorskie nazwy muzeum, które wybrali uczniowie to:
🧽muzeum SpongeBoba,
💻muzeum gier komputerowych,
🛻muzeum motoryzacji "Cztery koła",
🔶muzeum Robloxa,
🚚muzeum samochodów,
🌴muzeum botaniki,
🐈⬛muzeum kotów,
📖muzeum książki,
🌘muzeum "The twilight".
Chemiczne atrakcje podczas Szkolnego Dnia Einsteina
18 czerwca uczniowie klasy VIII przygotowali i przeprowadzili dla młodszych klas niezwykle interesujące pokazy chemiczne z okazji Szkolnego Dnia Einsteina.
Wydarzenie odbyło się pod kierunkiem i nadzorem nauczyciela chemii, mgr Anity Mnichowskiej.
Młodzi chemicy zaprezentowali szereg efektownych doświadczeń, które wzbudziły duże zainteresowanie i zachwyt wśród uczestników. W programie pokazów znalazły się m.in.: „Pasta dla słonia”, samopompujący się balonik, doświadczenie z nadmuchującą się rękawiczką, odbarwianie roztworu z wykorzystaniem jodyny i nadmanganianu potasu (KMnO₄), „Węże faraona”, reakcja nadmanganianu potasu (KMnO₄) z mlekiem.
Pokazy były doskonałą okazją do popularyzowania nauk przyrodniczych oraz rozwijania zainteresowań chemicznych wśród uczniów. Uczestnicy mogli obserwować ciekawe reakcje chemiczne, a także dowiedzieć się więcej o zjawiskach zachodzących podczas doświadczeń.
Dziękujemy uczniom klasy VIII za zaangażowanie, staranne przygotowanie pokazów oraz stworzenie niezapomnianej atmosfery naukowej zabawy.
10 czerwca odbyło się wręczenie nagród dzieciom, które wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Laurka dla Mamy i Taty".
I miejsce Filip Siuda
II miejsce Adam Żernicki
III miejsce Franciszek Marszałek
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie.
Gratulujemy wszystkim dzieciom!
I. Wojciechowska, K. Górska
- rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego
*fot. A.Michniewska, M.Lelińska, A.Surma
Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu przyrodniczego „Podglądamy przyrodę”, którego celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie umiejętności obserwacji oraz uwrażliwianie uczniów na piękno otaczającej nas natury.
Organizatorami konkursu były Anita Mnichowska oraz Marta Wiśniewska.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Agata Michniewska, klasa 4
II miejsce – Malwina Lelińska, klasa 6a
III miejsce – Amelia Surma, klasa 6a
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i wspaniałe obserwacje przyrodnicze. Życzymy dalszego rozwijania pasji oraz kolejnych sukcesów!
A.Mnichowska
28 maja 2026r. chętne dzieci z kl. 2 i 3 wzięły udział w wycieczce do Dobrcza.
Pierwszy etap wycieczki to wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie zostały bardzo serdecznie przywitane przez panie bibliotekarki. Pani dyrektor Agnieszka Lewandowska w ciekawy sposób opowiadała o bibliotece, jej strukturze oraz o tym, jak zorganizowane są zbiory. Uczniowie zobaczyli czytelnię oraz poszczególne działy. Dowiedzieli się, że biblioteka posiada w swoich zbiorach oprócz książek bogaty wybór czasopism, audiobooków oraz filmów. 📖🎞️📖🎞️📖🎞️📖🎞️
Następnie wszyscy zostali zaproszeni do udziału w teatrzyku Kamishibai. Dzieci z uwagą i w skupieniu wysłuchały opowieści pt. ,,Kryształ przyjaźni" – bajce, która pokazała, że różnice mogą nas łączyć i wspólnie możemy przezwyciężyć każdą przeszkodę. Następnie pani Roksana zaprosiła dzieci na warsztaty, podczas których samodzielnie stworzyły książkę pt. ,,Razem silniejsi".
Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, upominki oraz zaangażowanie w organizację naszej wizyty. Jesteśmy pewni, że wielu uczniów jeszcze nie raz odwiedzi to wspaniałe miejsce.
Po spotkaniu w bibliotece uczniowie udali sie do Piekarni - Cukierni „Mizar" w Dobrczu. Zobaczyli, jak wygląda piekarnia od środka, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dowiedzieli się m.in., jakie są rodzaje mąki, jaką rolę pełnią drożdże i temperatura wypieku oraz poznali zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie. Dzieci zostały oprowadzone po najważniejszych pomieszczeniach, zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza oraz ruchome regały na upieczony chleb. Duże wrażenie wywarł na nich piec do wypiekania chleba i olbrzymie łopaty do wyjmowania pieczywa. 🍞🫓🥯🍞🫓🥯
Kolejną atrakcją wycieczki był udział w warsztatach, podczas których każdy samodzielnie uformował ciasto do wypieku i przygotował pizzerinkę. Upieczone pizzerinki uczniowie mogli zjeść na miejscu albo zabrać ze sobą do swojego domu.
Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznymi, świeżutkimi drożdżówkami. 🥖🥖🥖
Wizyta była doskonałą okazją do poznania zawodu piekarza, rozwijania szacunku dla pracy rąk ludzkich oraz do uświadomienia sobie, ile trudu i serca wymaga przygotowanie codziennego bochenka chleba.
Serdecznie dziękujemy p. Annie Brążkiewicz oraz pracownikom piekarni, w tym naszym absolwentkom Zuzannie i Aleksandrze za okazaną gościnność i miłą atmosferę.
Agnieszka Golińska, Violetta Bobak
W dniu 9 czerwca klasa III wybrała się na wycieczkę do WILCZEGO GARDŁA w NADLEŚNICTWIE RÓŻANNA. Głównym celem wycieczki była żywa lekcja przyrody oraz poznanie pracy leśnika.
Podczas edukacyjnego spaceru nasza przewodniczka - Pani Angelika w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy, która polega na dbaniu o las i ochronie środowiska. III - klasiści wspólnie przypomnieli zasady zachowania się w lesie, do których należą m.in.:
Dzięki obserwacjom na żywo uczniowie powtórzyli warstwową budowę lasu (runo, podszyt, korony drzew) i nauczyli się rozpoznawać wybrane gatunki roślin. Dowiedzieli się także, jak poprawnie określić swoją lokalizację w lesie, odczytując odpowiednio znaki na słupkach.
🌲🌳🌲🌳🌲🌳🌲🌳🌲🌳🌲
Po ekscytującym marszu przyszedł czas na odpoczynek. Na specjalnie wyznaczonej polanie czekało na nas przygotowane ognisko. 🔥🔥🔥
Wszyscy z ogromnym apetytem czekali na kiełbaski, ciesząc się piękną pogodą i świeżym powietrzem. 🔅
Wyprawa do lasu była wspaniałą przygodą. Wróciliśmy do szkoły nieco zmęczeni, ale za to bogatsi w nową wiedzę, pełni wrażeń i z wielkim uśmiechem na twarzach. Z pewnością jeszcze tam wrócimy!
PS
W tym roku Dzień Pustej Klasy obchodzimy pod hasłem
"Więcej przyrody! Więcej ruchu! Więcej oddechu!"
Organizatorem Dnia Pustej Klasy jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła". Stowarzyszenie od 29 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą, globalną i obywatelską.
Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole został zorganizowany
konkurs na lapbooka pt. „Bezpieczne wakacje”.
Celem konkursu było promowanie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz rozwijanie kreatywności uczniów.
Uczestnicy przygotowali ciekawe i pomysłowe prace, prezentujące m.in. zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Wykonanie lapbooka było zadaniem czasochłonnym, wymagającym staranności i pomysłowości. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dbając o estetykę, bogactwo treści i atrakcyjną formę swoich prac.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych prac.
Organizatorzy: K.Michniewska i A.Klarkowska
Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych najmłodszych uczniów z Punktu Przedszkolnego w Stronnie, którzy zajęli:
I miejsce konkursie plastycznym
w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowe pt. " Tęcza emocji"
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom 👏👏
I. Wojciechowska
X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Z moich stron. FANTAZJE"
Praca plastyczna Julii Smeja z klasy 5 otrzymała kwalifikację do wystawy w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Z moich stron. FANTAZJE".
W konkursie wzięło udział 1045 uczestników, z czego 49 zakwalifikowano do wystawy.
Uroczystość otwarcia wystawy pokonkursowej miała miejsce 22 maja w Dworze Artusa w Toruniu. Julia wykonała swoją barwną pracę w technice pastelowej i akrylowej.
K.Grochala
Powered by aSc EduPage