artystyczno-edukacyjnego klasy 7
W środę, 27 maja odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac projektu artystyczno-edukacyjnego klasy 7 "Dzień w moim muzeum".
Wystawa była wydarzeniem szkolnym, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz rodzice uczniów klasy 7.
Uczniowie przygotowali prace malarskie i architektoniczne. Wystawa zgodnie z podstawą programową była podsumowaniem 4-letniej edukacji plastycznej uczniów klasy 7.
Uczniowie przygotowywali prace projektowe przez 3 miesiące, pracowali w wybranych zespołach. Projekt składał się z dwóch zadań do wykonania.
Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie obrazu przedstawiającego fasadę z elewacją autorskiego budynku muzeum, w formie obrazu malarskiego bądź kolażu, czyli technice plastycznej, która polega na łączeniu różnych materiałów na pracy.
Obrazy zostały wykonane na kartce dużego formatu. Uczniowie po wykonaniu zadania malarskiego wklejali różne materiały jak kolorowy papier, a także materiały recyklingowe: tekturę, chrupki pakowe, pianki, a także barwiony ryż i makaron. Technika malarska, którą posługiwali się uczniowie to głównie akryle i tempery łączone z pianką dla uzyskania efektu różnej faktury, czyli chropowatości powierzchni. Podczas wykonywania obrazów malarskich wykorzystano wiele opakowań kleju i farb.
Drugim zadaniem uczniów było wykonanie przestrzennej kartonowej budowli przedstawiającej wnętrze swojego muzeum. Nazwa projektu artystycznego „Dzień w moim muzeum” miała przedstawiać zarówno zewnętrzny wygląd budowli przedstawiony na obrazie oraz wnętrze budowli w pracy architektonicznej.
Uczniowie przez 3 miesiące pracowali intensywnie, wykazywali się kreatywnością i talentami plastycznymi. Autorskie nazwy muzeum, które wybrali uczniowie to:
🧽muzeum SpongeBoba,
💻muzeum gier komputerowych,
🛻muzeum motoryzacji "Cztery koła",
🔶muzeum Robloxa,
🚚muzeum samochodów,
🌴muzeum botaniki,
🐈⬛muzeum kotów,
📖muzeum książki,
🌘muzeum "The twilight".
