Strona główna
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/26
🚌PRZYJAZD DO SZKOŁY:
26 czerwca wszyscy dojeżdżający uczniowie
przyjeżdżają do szkoły II kursem autobusu
(I kursu nie będzie)
Wakacyjny dyżur w Stronnie
Rodzice chcący skorzystać z wakacyjnego dyżuru dla dzieci w Stronnie
w okresie od 13.07.2026r. do 31.07.2026r.
proszeni są o złożenie odpowiedniego wniosku
do 30 czerwca 2026 roku w szkolnym sekretariacie.
wniosek ➡️➡️➡️➡️➡️ Wniosek_o_pobyt_na_dyzurze_letnim_Stronno.docx
Mistrz Pierwiastków Chemicznych 🧪⚗️
Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie
„Mistrz Pierwiastków Chemicznych”
Z radością informujemy, że podczas Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Pierwiastków Chemicznych”, nasi uczniowie odnieśli sukcesy.
Wyniki konkursu:
I miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie,
Z MAPĄ PO POLSCE 🗺️
13W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy drugiej wzięli udział w innowacji pedagogicznej „Z mapą po Polsce”. Podczas zajęć rozwijali kompetencje czytelnicze poprzez czytanie legend związanych z różnymi regionami naszego kraju. Zapoznali się z najważniejszymi zabytkami, wydarzeniami historycznymi oraz ważnymi postaciami z historii Polski. Poznali także symbole narodowe i regionalne, nauczyli się odczytywać legendy map miast oraz praktycznie korzystać z mapy Polski. Podczas omawiania poszczególnych miast uczniowie uczyli się rozróżniać regionalną gwarę, potrawy oraz tradycje związane z danym regionem.
Kubusiowi Przyjaciele Natury
🌱 MAMY TO! ZOSTAŚMY PRZYJACIÓŁMI NATURY!
🐻🍎Z wielką dumą informujemy, że dzieci z naszego punktu przedszkolnego oficjalnie zakończyły udział w projekcie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” i zdobyły wyjątkowy certyfikat! 🏆📜
Brawo, małe ekoludki! 🌍👏
Gratulujemy !!!
I.Wojciechowska
🏃♂️ W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH! 🤸♀️
1Dzień upłynął nam pod znakiem sportu, uśmiechu i zdrowego stylu życia!
☀️ Dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego ze Stronna wzięły udział w wyjątkowych warsztatach profilaktyczno-sportowych pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, które odbyły się w Siennie!
🌳🎒To była fantastyczna okazja do integracji naszych grup rówieśniczych oraz dawka super energii! Przedszkolaki miały okazję przekonać się, że dbanie o formę i zdrowe nawyki to przede wszystkim genialna zabawa. 🤩
KULINARNA PRZYGODA W PRZEDSZKOLU! 🧇
2🧇Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu w Stronnie pachniał słodko, chrupiąco i po prostu pysznie! 😋 Wszystko za sprawą wyjątkowych gości, którzy odwiedzili nasze maluchy.
Nasze progi wybitnie uszczęśliwiły niesamowite Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wudzynianki!
👩🍳❤️Razem z Gospodyniami dzieci zamieniły się w prawdziwych szefów kuchni i wzięły udział w wielkim, wspólnym pieczeniu gofrów!
„Mama i tata – bohaterzy domu” 👩🍼🧑🍼
🎨 W Wąbrzeskim Domu Kultury uroczyście podsumowano wojewódzki konkurs plastyczny
„Mama i tata – bohaterzy domu”.
Z wielką radością przyjęliśmy wyróżnienie Aleksandra Knyby z Oddziału przedszkolnego.
Ogromne gratulacje!!!!🥳
Życzymy dalszych sukcesów♥️♥️♥️
K.Górska
Wernisaż wystawy projektu
artystyczno-edukacyjnego klasy 7
8W środę, 27 maja odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac projektu artystyczno-edukacyjnego klasy 7 "Dzień w moim muzeum".
Wystawa była wydarzeniem szkolnym, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz rodzice uczniów klasy 7.
Szkolny Dzień Einsteina 🧑🔬🧪👩🔬
6Chemiczne atrakcje podczas Szkolnego Dnia Einsteina
18 czerwca uczniowie klasy VIII przygotowali i przeprowadzili dla młodszych klas niezwykle interesujące pokazy chemiczne z okazji Szkolnego Dnia Einsteina.
Wydarzenie odbyło się pod kierunkiem i nadzorem nauczyciela chemii, mgr Anity Mnichowskiej.
"Laurka dla Mamy i Taty" 👨👩👧👦
10 czerwca odbyło się wręczenie nagród dzieciom, które wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Laurka dla Mamy i Taty".
I miejsce Filip Siuda
II miejsce Adam Żernicki
III miejsce Franciszek Marszałek
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie.
„Podglądamy przyrodę” 📷🤳📸
- rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego
*fot. A.Michniewska, M.Lelińska, A.Surma
Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu przyrodniczego „Podglądamy przyrodę”, którego celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie umiejętności obserwacji oraz uwrażliwianie uczniów na piękno otaczającej nas natury.
WYCIECZKA DO DOBRCZA
28 maja 2026r. chętne dzieci z kl. 2 i 3 wzięły udział w wycieczce do Dobrcza.
8Pierwszy etap wycieczki to wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie zostały bardzo serdecznie przywitane przez panie bibliotekarki. Pani dyrektor Agnieszka Lewandowska w ciekawy sposób opowiadała o bibliotece, jej strukturze oraz o tym, jak zorganizowane są zbiory. Uczniowie zobaczyli czytelnię oraz poszczególne działy. Dowiedzieli się, że biblioteka posiada w swoich zbiorach oprócz książek bogaty wybór czasopism, audiobooków oraz filmów. 📖🎞️📖🎞️📖🎞️📖🎞️
Niezwykła lekcja przyrody 🌲🐺🌲
W dniu 9 czerwca klasa III wybrała się na wycieczkę do WILCZEGO GARDŁA w NADLEŚNICTWIE RÓŻANNA. Głównym celem wycieczki była żywa lekcja przyrody oraz poznanie pracy leśnika.
14Podczas edukacyjnego spaceru nasza przewodniczka - Pani Angelika w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy, która polega na dbaniu o las i ochronie środowiska. III - klasiści wspólnie przypomnieli zasady zachowania się w lesie, do których należą m.in.:
#dzienpustejklasy2026
W tym roku Dzień Pustej Klasy obchodzimy pod hasłem
"Więcej przyrody! Więcej ruchu! Więcej oddechu!"
Organizatorem Dnia Pustej Klasy jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła". Stowarzyszenie od 29 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą, globalną i obywatelską.
"Bezpieczne wakacje" - konkurs plastyczny 🌞
Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole został zorganizowany
konkurs na lapbooka pt. „Bezpieczne wakacje”.
Celem konkursu było promowanie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz rozwijanie kreatywności uczniów.
Uczestnicy przygotowali ciekawe i pomysłowe prace, prezentujące m.in. zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w górach, na drodze oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Wykonanie lapbooka było zadaniem czasochłonnym, wymagającym staranności i pomysłowości. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dbając o estetykę, bogactwo treści i atrakcyjną formę swoich prac.
I miejsce dla uczniów z PP w Stronnie 🏆
Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych najmłodszych uczniów z Punktu Przedszkolnego w Stronnie, którzy zajęli:
I miejsce konkursie plastycznym
w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowe pt. " Tęcza emocji"
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom 👏👏
I. Wojciechowska
Praca plastyczna naszej Julii na wystawie
X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Z moich stron. FANTAZJE"
Praca plastyczna Julii Smeja z klasy 5 otrzymała kwalifikację do wystawy w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Z moich stron. FANTAZJE".
W konkursie wzięło udział 1045 uczestników, z czego 49 zakwalifikowano do wystawy.
Uroczystość otwarcia wystawy pokonkursowej miała miejsce 22 maja w Dworze Artusa w Toruniu. Julia wykonała swoją barwną pracę w technice pastelowej i akrylowej.

Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Tygodniowe menu
- Piątek26. 06.
- Zakończenie roku szkolnego.
- Sobota27. 06.
- Nieczynna
